Sarı Pirinç Hurdası

Pirinç hurdalar çok dayanıklı madenler olarak bilinmektedir. Bakır hurdası ve çinko hurdasının karışımı ile elde edilen bu hurdalar genelde vana, su saati, musluk yapımında ve daha sonrasında ise hava ile çalışan malzemelerin bir çoğunda, sanayi ortamlarında kullanılmaktadır. Geri dönüşüme katkı sağlayarak para kazanabileceğiniz sarı hurdalarda en iyi fiyatlar için firmamızı arayabilirsiniz.

Dayanıklı olarak bilinen bu hurdalar, uzun ömürlü, iletkenliği ve kimyasallara karşı dirençleri ile bilinmektedir. Endüstri alanının neredeyse tüm alanlarında pirinç malzemelerden yararlanılmaktadır. Bu kadar çok yararlanılan alanı olmasının yanında çok fazla hurdası da çıkmaktadır. İşte bizde Şahin hurda olarak geri dönüşüme kazandırmak amacı ile elinizdeki tüm hurdaların alımına talibiz.

Pirinç oldukça tok ve kolay işlenebilen bir malzemedir. Dövülebilirliği bakır muhtevasına bağlıdır. % 55´ten az bakır içeren beyaz pirinçler, kolay işlenemez. Bunlar ancak toz haline getirilerek sert lehim işlemlerinde kullanılma sahası bulurlar. Dövülebilir pirinçler ise genellikle % 62´nin üzerinde bakır içeren ve soğuk olarak işlenebilen alfa pirinçleri ile daha az bakır ihtiva eden ve sıcak işlem gerektiren beta piriçleridir. Alfa pirinçleri üstün soğuk işlem özelliklerine sahip olup civata, pim ve vida yapımında yaygın olarak kullanılır. Beta pirinçleriyse daha az sünek, fakat daha dayanıklıdır. Bunlar bilhassa musluk vanası, kapı ve pencere kolu ve bazı bağlantı parçalarının imalinde kullanılır. Üçüncü grup pirinçler diğer elementlerle özellikleri geliştirilen alaşımlardır. Mesela, alüminyumlu pirinçler korozyona karşı dayanıklıdır. Kurşunlu pirinçler kolay işlenir. Kalaylı pirinçler ise deniz suyunun korozif etkisine karşı dirençlidir. Bakır kırmızı renkli bir metaldir. Çinko katılarak rengi açılır.

Elinizdeki tüm hurdaların en iyi fiyatlardan satışı için hiç zaman kaybetmeden Şahin Hurda´yı arayın. Bizi aramadan en iyi fiyat alamayacağınız için pişman olabilirsiniz. En iyi fiyatlar için kesinlikle bizi arayın.
 

sarıpirinç